Народному депутату України Арешонкову В. Ю.

 

                      Шановний Володимире Юрійовичу!

Ми,  Ваші  виборці  –  мешканці  Житомирської області  –  64  виборчого округу, вірні Української православної церкви звертаємося до Вас з проханням сприяти захисту наших конституційних прав.

Одним із важливих здобутків Української держави є не лише проголошення конституційного принципу свободи совісті, але й створення необхідних умов для його реалізації. Наслідком цього є те, що нині віруючі громадяни, на відміну від радянського періоду, мають право вільно молитися Богові так, як це велить їхнє сумління та приписи їхньої віри.

Водночас наше велике занепокоєння викликає внесення до Верховної Ради України низки законопроектів, спрямованих на суттєве обмеження свободи совісті в Україні. Йдеться про проекти законів про внесення змін до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” (щодо зміни релігійними громадами підлеглості) (проект н.д. В.Єленського, реєстраційний № 4128 від 26.02.2016);  про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором (проект н.д. О.Петренка, реєстраційний № 4511 від  18.10.2016); про внесення змін до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назв організацій, керівні центри яких знаходяться за межами України (проект н.д. Ю.Бублика, реєстраційний № 1244 від 12.12.2014) та про внесення змін до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою  що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово  окупувала  частину  території  України  (проект  н.д.  І.Бриченка,  реєстраційний № 5309 від 28.10.2016).

Вказаними законопроектами передбачається, зокрема, запровадження процедури зміни приналежності релігійних громад діючим в Україні і за її межами релігійним центрам (управлінням) відповідно до рішення загальних зборів, участь у яких можуть брати будь-які особи відповідно до їхньої самоідентифікації, що відкриває можливості для рейдерських захоплень культових будівель будь-якої релігійної спільноти (законопроект № 4128); розширення повноважень державних органів по відношенню до релігійних організацій на зразок того, як це було у радянський період, ускладнення процедури реєстрації релігійних організацій (законопроект № 4511), позбавлення значної частини військовослужбовців права на отримання належної душпастирської опіки з боку священнослужителів своєї Церкви (законопроект № 5309).

Хочемо зазначити, що Українська Православна Церква, до якої ми належимо в силу нашого усвідомленого релігійного вибору, є нині найбільшим релігійним об’єднанням України. Церква регулярно молиться за нашу Державу та відновлення у ній миру та спокою, надає значну допомогу українським військовослужбовцям, вимушеним переселенцям та мешканцям прифронтових територій. Багато вірних нашої Церкви із зброєю в руках боронять нині свободу та незалежність України.

Переконані, що є абсолютно неприпустимим штучно розділяти громадян лише через їх свідомий релігійний вибір, на підставі цього визначати їх більшими чи меншими патріотами, громадянами «першого» або «другого» сорту.

При цьому було б невірно вважати, що вищевказані зміни стосуються лише Української православної церкви, оскільки насправді вони викличуть негативні наслідки для усіх (законопроект № 4128) або багатьох релігійних організацій (законопроекти № 4511 та 5309). Такі законодавчі зміни прогнозовано викличуть посилення міжрелігійної ворожнечі, що, вважаємо, є абсолютно неприпустимим особливо у нинішній непростий для України час.

Мусимо констатувати, що під прикриттям правильних слів і гасел планується суттєве згортання конституційних прав громадян, обмеження релігійної діяльності, посилення міжрелігійного протистояння, що матиме абсолютно згубні для країни наслідки.

З огляду на викладене, будучи чесними громадянами нашої Держави і вірними нашої Церкви, усвідомлюючи небажані для нашої країни та її  громадян    наслідки    ухвалення    вищезазначених    законопроектів,    просимо    Вас   не підтримувати їх ухвалення Верховною Радою України.

З повагою і молитвою

Ваші виборці

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *