РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

МИТРОПОЛИТА ОВРУЦЬКОГО І КОРОСТЕНСЬКОГО ВІССАРІОНА    БОГОЛЮБИВИМ ПАСТИРЯМ, ЧЕСНОМУ ІНОЧЕСТВУ                                       І ВСІМ ВІРНИМ ЧАДАМ ОВРУЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ                                                                                                  Дева днесь Пресущественнаго раждает,                                                        и земля вертеп неприступному приносит,                                                              ангели с пастырьми славословят,…нас бо                                                                ради родися Отроча младо, превечный Бог.(Кондак)

    Впродовж багатьох сторіч Бог готував рід людський до появи на світ Тієї обраної, котра зможе стати Сосудом вмістившим Невмістимого Бога, Владику Неба і землі.

Пресвята Діва Марія, в смиренному служінні Богу, з 3-х літнього входження Її в Храм, сходить на неосяжну висоту чистоти і святості,    стаючи спроможною вмістити Невмістимого, стати Матір’ю другої            Іпостасі Святої Трійці.

Кожного року Свята Церква з любов’ю і радістю нагадує всьому світу        про велике значення пришестя до грішного роду людського Бога Слова:        нас ради человек, и нашего ради спасения сшедшаго с небес         и воплотившагося от Духа Свята и Марии Девы и вочеловечшася.(Символ віри).

На основі пророчих текстів, новозавітного благовістя, благодатні               святі отці написали передсвяткові і святкові богослужбові тексти                     до Різдва Христового, в яких є такі слова: Пришел еси Христе, чтобы прежде падший обновити образ. Тільки втілений Бог         дарує людям це оновлення. Людство, що згрішило, своїми силами не змогло зцілитися   від “ракових” душевних хвороб, котрі смертельно вражали і тіло.

Христос взяв на Себе всі гріхи миру (Ин.1,29), в Своєму втіленні облікся в людське єство з всією його вразливістю, підвладністю стражданням і смерті, щоб зцілити його в Собі через Хрестний подвиг, смерть і Воскресіння. Про це говорив в давнину пророк Ісаія: Он взял на Себя наши немощи и понес наши болезни; а мы думали, что Он был поражен, наказуем и уничижен Богом (Ис.53,4).Св.апостол Іоанн Богослов, натхненний вченням і жертовним служінням Господа Іісуса Христа, виголошує:Ибо так возлюбил Бог мир, что отдал Сына Своего Единородного, дабы всякий верующий в Него, не погиб, но имел жизнь вечную (Ин.3,16).

Людина через віру і довіреність Христу, прийняттям Його вчення, завдяки і заснованої Ним Єдиної Церкви, після покаяння і хрещення  дійсно отримує зцілення, в душі той мир, який оспівували святі ангели    в ніч Різдва Христового (Лк.2,14). Для людей всіх національностей  Господь посилає цей скарб, а також вічне спасіння і тіла воскресіння. Христос зцілював в людях, по їх вірі, всяку хворобу, Він воскрешав мертвих; в третій день після Успіння Пресвятої Богородиці була Ним Вона воскрешена для життя вічного.

Тільки супротивники Христа і Його канонічної Церкви позбавляються цього блага. Такі люди пожинатимуть всяку біду: Горе вам, – говорить Христос, – … как убежите вы от осуждения в геенну?  (Мф.23,13-33),  за и избрание своим отцом диавола, отца лжи  (Ин.8,44).

Вдосконалюючись з Божою допомогою на тернистому шляху, збагачуючись Христовою любов’ю, людина на власному досвіді  пізнає радість життя з Богом. Така любов надихає добро творити,  людей примиряти, об’єднувати довкола Христової Істини і приносити   велике благо Вітчизні, подібно тому, як ворожість заснована на неправді  і лукавстві здатна тільки руйнувати, сіяти серед людей хаос. Про це свідчать історичні факти, досвід духовного життя.

Творячи беззаконня і не каючись, людина легко може відійти від святої Церкви Христової і організувати, по своїй гордині, дещо своє: атеїстичну організацію, язичницьке, шаманське вірування, якусь квазірелігію з розкольницькою, єритичною отрутою. Ось чому Христос застерігає нас: Берегитесь лжепророков, которые приходят к вам в овечьей одежде, а внутри суть волки хищные“. Таких лжепророків з їх послідовниками  ми  не допускаємо, на підставі канонічного права, до святого Причастя. Суворо за цим слідкують                і в Єрусалимській Церкві, по благословінню патріарха Феофіла,                          в зв’язку з появою  ПЦУшної організації.

Будемо зміцнювати себе молитвою, вірою Христовою, розсудливістю, знаючи і те, що є у світі і такі сили, котрі не хочуть прийняти вчення Господа Іісуса Христа і повірити в Нього як Мессію. Про це Він говорив Своїм недругам: Я пришел во имя Отца Моего, и не принимаете Меня; а если иной (мається на увазі антихрист) придет во имя свое, его примете (Ин.5,43). Прийняття такого “мессії” на землі призведе до тотального контролю, чипізації, страшних наслідків для його послідовників. (МФ.24;Апокаліпсис,13).

Сердечно вітаю вас дорогі отці, браття і сестри з миростверджуючим великим Святом – Різдвом Христовим і Новим роком благості Божої! Прагнемо і нині, в святій Церкві прославити з ангелами Господа Бога, Його спасительне для нас Втілення, принесемо Йому своє покаяння, віру, життя по Його заповідям і зрадіє, по милості Божій, серце наше. З цією радістю будемо виховувати, на основі святого Євангелія, наших дітей, молодь, привносити мир Христовий ближнім і дальнім. І тоді Бог миру буде завжди з нами і нашим народом.

ХРИСТОС  НАРОДИВСЯ!  ПРОСЛАВЛЯЙМО ЙОГО!

+ВІССАРІОН,

МИТРОПОЛИТ  ОВРУЦЬКИЙ  І  КОРОСТЕНСЬКИЙ

Р.Х. 2020р.                                                                   м. Овруч

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *