Щоденні архіви: 17.04.2020

БОГОЛЮБИВИМ ПАСТИРЯМ, ІНОКАМ, ІНОКИНЯМ

І  ВСІМ  ВІРНИМ  ЧАДАМ  ОВРУЦЬКОЇ  ЄПАРХІЇ  УПЦ

Со Отцем и Духом Христа воспоим воскресшаго из мертвых,

и к Нему вопиим: Ты Живот еси наш, и Воскресение, помилуй нас.

Воскресна стихира на Хвалитех 4 гл.

Х Р И С Т О С   В О С К Р Е С !

У перший день Свого воскресіння Господь декілька разів являвся Своїм учням, котрі переховувались поодинці і групами в різних частинах Ієрусалиму. Згідно з церковним переданням, Христос спочатку явився Своїй Матері, чим утішив Її материнську скорботу. Потім Господь явився і жонам-мироносицям,сказавши їм: Радуйтесь!” Жени-мироносиці поспішили поділитися цією радісною звісткою з апостолами. У цей же день Господь явився ще ап. Петру і двом учням – Луці і Клеопі, котрі йшли в Еммаус (Лк.24гл). Вже ввечері з’явився усім апостолам, котрі зібралися щоб обговорити чутки про Його воскресіння. Боячись іудеїв, апостоли закрилися в одному із будинків Ієрусалиму, за переданням в Сионській горниці, де була звершена Таємна вечеря.

Через тиждень після цього Господь знову явився апостолам і зокрема, ап. Фомі, котрий був відсутній при першому явленні Спасителя апостолам. Щоб розсіяти сумніви Фоми щодо Свого воскресіння, Господь дозволив йому доторкнутися до Своїх ран, і Фома увірувавши припав до Його ніг і вигукнув: Господь мой и Бог мой!” Як оповідають далі євангелісти, протягом сорокаденного періоду після Свого воскресіння Господь ще декілька разів являвся апостолам, розмовляв з ними і давав їм останні настанови. Незадовго до Свого вознесіння Воскресший Христос явився більш ніж п’ятистам віруючим.

На сороковий день після Свого воскресіння Господь Іісус Христос в присутності Божої Матері, Ангелів, які явилися та  всіх апостолів вознісся на небо і з тих пір Він перебуває “одесную” Свого Отця. Апостоли ж, підбадьорені воскресінням Спасителя і Його славним вознесінням, повернулися до Ієрусалиму в очікуванні зішестя на них Духа Святого.

Ймовірно, немає людини на землі, котра б не чула про смерть і воскресіння Господа нашого Іісуса Христа. Але, в той час, коли самі факти Його смерті і воскресіння так широко відомі, їх духовна суть, їх внутрішній зміст являються тайною Божої мудрості, Його нескінченної любові. Духовні плоди смерті і воскресіння Спасителя доступні нашій вірі й відчутні для серця. І завдяки цій здатності нашої душі сприймати духовне світло ми переконані, що  Син Божий, Який воплотився,  добровільно помер на Хресті для очищення наших гріхів і воскрес, щоб дати і нам воскресіння, вічне життя.

На цьому переконанні грунтується весь наш православний світогляд. Він є тією першою, важливішою, великою істиною, сповіщенням якої апостоли починали свою проповідь.    Господь Іісус Христос мав і має велику любов до всіх людей. Він хоче щоб і ми надихались Його любов’ю на життєвому шляху. Заповедь новую даю вам : да любите друг друга– говорить Христос ( Ін. 13:34). Якщо будемо цю любов втрачати через самолюбство, немилосердя, жорсткосердечність, лукавство, розколи та інші гріхи – будемо ставати обуявшою сіллю у цьому світі (Мф.5:13) і тоді всілякі віруси, смертельні хворби будуть переслідувати нас і землю нашу, котру ми зобов’язані берегти, дякуючи за все Господа. Доречно в цій філософії згадати відповідь Христа збентеженим загибеллю 18 людей від падіння Силоамської вежі: Вы думаете, они были хуже всех других жителей Иерусалима? Нет, но говорю вам: если вы не раскаетесь, то тоже погибнете, как они( Лк.13:4-5).

Господь зцілював всіляку хворобу в людях, бачачи в них віру і сердечне каяття. Коронавірус грянув планетарно. Планетарно люди повинні і каятись, кожен особисто ( совість підкаже в чому ), укріпляючи свій імунітет і доброчесним життям, і святим Причастям. Заможні люди, всі чиновники зобов’язані допомагати бідним, сиротам, знедоленим. Ніхто не повинен нарікати на свій життєвий хрест.

Батьки, вдосконалюючись і вихованням своїх дітей євангельським Христовим вченням, безсумнівно всією сім’єю отримають особливе благовоління від Воскресшого Христа. І якщо таких сімей буде багато в Україні – є велика ймовірність сприйняти, з Божої милості, в душах особливий мир Божий, пасхальну радість, котра буде допомагати преображати наш спільний дім, вирішувати скрутні проблеми на славу Божу, країни нашої і спасатися для життя вічного.

Сердечно всіх вітаю з ПАСХОЮ  ХРИСТОВОЮ! Бажаю всім пасхальної радості, миру, зцілення душевного і тілесного з  милості Воскресшого Господа. Молитвою, словом захищаймо святу, єдину Церкву Христову та повсякчасно перебуваймо в Ній. Будемо старатись завжди прославляти Воскресшого Христа чистим серцем в храмах Божих  і в душах наших.

ВОІСТИНУ   ВОСКРЕС   ХРИСТОС!

+ВІССАРІОН,

МИТРОПОЛИТ  ОВРУЦЬКИЙ   І   КОРОСТЕНСЬКИЙ

Пасха  Христова  2020р.                                                     м.Овруч .