Відкритий лист

Копії Губернатору ЖОДА Бунечко В. І.,                            Начальнику ГУНП
Головам ОТГ Жит. обл., депутатам сільських                 Житомирської області
та салищних рад.                                                                      Трачук О.В.

Шановний Олег В’ячеславович                                                                                                   та всі Ваші колеги!

28 березня цього року у приміщенні (м. Овруч, Соборна 3) Овруцької єпархії, за моєї відсутності, були вилучені деякими людьми, у присутності поліції, богослужбові книги (на слав’янській мові) по яким на наших приходах звершуються Божі служби в неділю, свята, о здравні молебни, похорони, сповідь, Літургія, вінчання, молитви за молодь, молитви про припинення війни. Забрані також повчання багатьох святих, Євангелії, біблії на слав’янській та російській мові, придбані за проханням та пожертви віруючих.
Вважаємо, що ці люди піддалися якійсь фейковій інформації і вчинили цей аморальний гріховний вчинок, який є викликом проти Бога, проти наших віруючих людей, а тому призиваємо причетних до каяття і повернення всього у Овруцьке єпархіальне управління.
Подібні акції здійснені були з погрозами деяким нашим священикам: м. Радомишль, у селах Рижани, Першотравневе, Іршанськ, Селець, Девошин, Небіж, Грушки… І такими діями хочуть священиків примусити перейти в ПЦУ.
Наскільки нам відомо, наш Президент і його глава адміністрації проти такого рейдерства.
Хочемо нагадати усім слова із Слова Божого: “Всем нам должно явиться пред судище Христово, чтобы каждому получить соответственно тому, что он делал, живя в теле, доброе или худое” (2Кор.5:10). “Бог воздаст каждому по делам его” (Мф. 16:27).                             Керуючий Овруцько-Коростенською єпархією

8.04.2022

Під цим зверненням є підписи священиків, дияконів Єпархії, багатьох наших православних християн.                                                                                                                                                      *   *   *

Місцевій владі, бунтівникам виступаючим проти УПЦ, нагадуємо: Українська Православна Церква адміністративно та фінансово незалежна від Московської Патріархії; згідно уставу Церкви, ті хто не є членами прихода, не мають права вирішувати питання внутрішнього устрою життя общини. Це є прямим втручанням у церковні діла, порушення Конституції України і дискримінація віруючих.

Прес-служба Овруцької єпархії