250 РОКІВ ХРАМУ В С.РЯСНЕ

27 жовтня 2021 року в день пам’яті преп. Параскеви Сербської православні села Рясне, Ємільчинського благочиння молитовно відзначили престольне свято і 250 – річчя свято- Параскевського храму.

   Після Божественної літургії, в якій приймали молитовну участь дев’ять єпархіальних священиків, подячної молитви, молитви про зцілення  від пандемії, молитви до святої Параскеви, митрополит Віссаріон сказав повчальне слово, привітав з радісним святом, славним ювілеєм. “…З любові до Бога, односельців, дітей ваші предки організували та побудували цей славний Храм, який був і є духовним Кораблем у цьому бурхливому світі. Неможливо людським словом виразити до кінця глибину, висоту значення святої церкви з її благодатними дарами, святими таїнствами. Я вдячний вам за збереження цієї перлини. До ювілею ви зі священиком, меценатами Храм відреставрували, оновили, який буде і надалі укріплювати вас з дітьми у вірі та спасительній любові, прикрашати  ваше село… Бажаю Храму багато славних ювілеїв. Ваші діти та онуки зобов’язані продовжити ваші добрі ці християнські традиції. Всім бажаю здоров’я та многії літа.” Архієрей з любов’ю згадав священиків, служивших у цьому храмі, зокрема прот. Николая Процюк (прослужив у цьому храмі 59 років) та його сина Георгія : “Я їх добре знав і радів їх святому служінню, плідній місіонерській діяльності. Вічна і блаженна їм пам’ять.” Біля могил цих священиків, які знаходяться біля храму, була відслужена літія.
   Матушка покійного священика Надія Процюк (95років) у цей день отримала від владики благословенну Грамоту, яка з радістю і нині приходить на клирос, по можливості співає і дає молодим богослужбові вказівки. Приємно було почути і вітальне слово її літньої доньки Людмили Процюк, а також бувшої голови сільської ради Лариси Висоцької.

   Настоятель свящ. Ігор Бродюк на малому вході отримав очередну нагороду, п’ять активних прихожан по реставрації цього храму в кінці богослужіння були нагороджені керуючим єпархією благословенними грамотами.

В кінці хори молитовно проспівали уставні многоліття.

Прес-служба Овруцької єпархії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *