Щоденні архіви: 29.07.2022

СВЯТКУВАННЯ ПАМЯТІ СВЯТОГО КНЯЗЯ ВОЛОДИМИРА

28 липня 2022 року після богослужіння в Кафедральному соборі на честь Різдва Христового митрополит Віссаріон очолив молебень біля памятника святого рівноапостольгого князя Володимира у м.Коростень, під час якого була прочитана молитва святому та молитва за мир.                                   Привітавши усіх зі святом владика у своїй промові сказав:                                 « Сьогодні всі словянські народи вшановують память святого князя Володимира, Хрестителя Київської Русі, українського мудрого державотворця. Не прийнявши католицької віри та інших вір Володимир Великий повірив своїм послам, які були в Соборі Святої Софії в Константинополі за богослужінням і засвідчили: ми не знаємо де були, на небі чи на землі, але тут відчули велику благодатну радість; ця грецька православна віра є істинна, Божа, спасительна. В найближчий час князь Володимир прийняв святе Православне Хрещення, отримує душевне та тілесне зцілення. І це так його благодатно вразило, що він запрошує місіонерів єпископів, священників грецьких  і хрестить спочатку своїх синів і потім у Дніпрі весь народ.                                                                                                       Хрещення Київської Русі князем Володимиром мало надзвичайне значення, воно започаткувало буття нашої Церкви, були створені ідейні основи держави. Святий князь Володимир зрозумів, що без цієї  віри, без духовності неможливо побудувати сильну державу. Будувались храми, в школах при мудрому князі обовязково діти вивчали Закон Божий, сам він проявляв  велике милосердя до знедолених. Християнство здійснило вплив на різні сторони як державноправового, так і соціального устрою Київської Русі… Ми вдячні Господу Богу, який Промислом Своїм напоумив князя Володимира. Вдячні святому державотворцю за його мудре християнське правління.                                                                                                                                          Постараймося і ми, брати та сестри завжди бути в Єдиній канонічній спасительній Христовій Церкві. Необхідно нам і молодь укріплювати цією вірою, християнськими цінностями… »
Прес-служба Овруцької єпархії